Skip to content

FL Studio

No Comments on FL Studio

Hits: 122

fl-stFL Studio – agrāk Fruity Loops. No vienkārša beļģu kompānijas Image Line 1997.gadā radītā četru celiņu MIDI sekvencera-bungu mašīnas Fruity Loops ir izaudzis par īstu, mūziķu pasaulē plaši iecienītu un pielietotu digitālo audio darbstaciju (DAW).

Fruity Loops pamatā ir lieliska programma cilpu (loops) rakstīšanai, kuras pēc tam var izmantot jebkurā citā audio rediģēšanas un apstrādes programmā. Cilpas var rakstīt gan audio, gan MIDI formātā (iegūtais MIDI fails rezultātā saturēs ne audio, bet dažādas MIDI komandas). Pēc tam šo MIDI failu importējiet jebkurā sekvencerī, rediģējiet, aranžējiet, piesaistiet citus instrumentus u.t.t. – pēc Jūsu ieskatiem un mērķiem.

Šī ir tikai viena no FL Studio iespējām  Programma pati ir bagāta ar daudziem instrumentiem, audio efektiem, sempliem, plaginiem, instrumentiem un visādām citām “fīčām” Jūsu radošajai izpausmei. Gatavo materiālu var eksportēt (saglabāt) WAV, Mp3, OGG vai MIDI formātā. Programmas interfeiss nav seviški sarežģīts, bet tam ir pietiekoši daudz funkciju, kas prasīs detalizētāku apgūšanu. Jāpiebilst gan, ka FL Studio interfeiss būtiski atšķiras no citiem, ierastajiem audio redaktoriem. Galvenie FL interfeisa (darbavirsmas) elementi:

Step Sequencer – ātrai cilpu (loops) rakstīšanai un rediģēšanai, jaunu audio ģeneratoru pievienošanai.

Piano Roll – divdimensiju tīkls. Pa vertikāli – skaņas augstums, horizontāli – ilgums. Vairāk iespēju kā Step Sequencer.

Playlist – Step Sequencer vai Piano Roll izveidoto cilpu, kā arī audio failu izvietošanai.

Mixer – spraudņu (plagins) un efektu izvietošanai.

Sample Browser – ātrai piekļuvei audio failiem, spraudņiem un efektiem.

 

Par FL Studio varētu rakstīt vēl un vēl (ne velti to savā daiļradē izmanto tādi pasaules līmeņa mūziķi kā AVICII, AFROJACK, DYRO un daudzi citi), bet labāk skatieties paši.

Lai gan FL Studio plašāk izmanto klubu mūzikas rakstītāji, tas lieliski noderēs arī jebkura cita žanra mūzikas cienītājiem.

 

 

 

 

Primary Sidebar