Skip to content

Magix Sound Forge

No Comments on Magix Sound Forge

Hits: 321

Magix Sound Forge

 

Tas laiks, kad skaņas rediģēšanas process, kas sastāvēja no dažādu sarežģītu darbību kopuma un bija pa spēkam tikai īstam profesionālim, jau sen pagājis. Šodien strādāt ar audio failiem spēj jebkurš datora lietotājs. Kāpēc? Tāpēc, ka mūsdienās pieejamā programmatūra ir šo uzdevumu būtiski vienkāršojusi un atvieglojusi. Spilgts tā piemērs ir MAGIX SOUND FORGE (agrāk Sony Sound Forge) – jaudīgs audio redaktors. Tas sevī ietver daudz darbam ar skaņu speciāli izstrādātus rīkus (utility, plagins). Programma ļauj Jums kvalitatīvi apstrādāt visdažādāko audio failu formātus – no ieraksta, apstrādes, kodēšanas, konvertēšanas līdz gatavam rezultātam.

Sound Forge programmu pakete tirgū ir pieejama jau vairāk nekā 12 gadus un šajā laikā ir demonstrējusi ne mazums inovatīvu risinājumu. Bet tomēr šim redaktoram ir arī savas priekšrocības, kas to uz konkurentu fona izceļ:

 • teicama programmas “interfeisa” ergonomika un augstu funcionalitāte,maxresdefault
 • plašas skaņas rediģēšanas iespējas ar atbilstošu efektu apstrādi,
 • pastāvīgs ražotāja profesionāls atbalsts,
 • jaunāko tehnoloģisko standartu pieejamība. 

   

   

   

  Pateicoties minētajām priekšrocībām Magix Sound Forge ir ieguvis pelnītu popularitāti gan skaņu industrijas profesionāļu, gan vienkāršu lietotāju vidū. Pie tam abas šo lietotāju kategorijas iegūst no programmas sev vēlamo rezultātu. Piemēram, ja lietotājam ir nepieciešams apgriezt audio failu, bet šāda vajadzība rodas, ja cilvēks vēlas pats izveidot savam mobilajam telefonam kādu zvana u.c. skaņu no viņam tīkamas dziesmas vai skaņdarba. Audio failu “sagriešana” fragmentos ir tikai daļa no Sound Forge iespējām. Protams, daudzi programmas instrumenti ir domāti profesionālam darbam ar skaņu. Tā jaunākajās programmas versijās ir palielinājusies audio failu manipulācijas precizitāte. Parādījušies pilnīgi jauni instrumenti, kas ļauj “izstiept” skaņu laikā, koriģēt skaņas augstumu/tonalitāti. Par citu jaunumu var uzskatīt iespēju brīvi izmainīt programmas darbavirsmu (interface). Tas nozīmē, ka visus programmas papildus logus var pielāgot tam vai citam veicamajam uzdevumam. Pie tam šie individuālie iestatījumi ir saglabājami un nepieciešamības gadījumā Jūs tos variet atkal izmantot. Tas būtiski palielina darba ražīgumu, sevišķi ja darba procesā tiek izmantoti vairāki monitori.Bez iespaidīgā rediģēšana instrumentu klāsta Sound Forge ir pieejami vairāki desmiti tematiski sagrupēti efekti – efektu grupas. Gandrīz visi efekti ir izmantojami “reālajā laikā” ar iespēju salīdzināt apstrādāto ar neapstrādāto skanējumu. Visi pielietojamie efekti ir savienojami ķēdē, tādejādi panākot unikālu rezultātu.Lai vēlreiz pasvītrotu Magix Sound Forge nozīmīgumu, jāatzīmē, ka ar tieši šo audio redaktoru iespējams profesionālā līmenī restaurēt materiālu no analogiem datu nesējiem to digitalizējot (runa ir par magnetofonu lentām). Pat diezgam vecā magnetofona lentā ierakstītais materiāls pēc apstrādes ar augstu tehnoloģiju spraudņiem (plagins) iegūs pavisam citu skanējumu.

 • Sound Forge 8 tutorial PDFИллюстрированный самоучитель по SoundForge

Primary Sidebar