Skip to content

Adobe Illustrator

Hits: 286

adobe-illustratorAdobe Illustrator – viens no ērtākajiem grafiskajiem redaktoriem preses un vides reklāmas maketu radīšanai WEB dizainam. Programma bija veidota kā vektoru grafikas redaktors, bet dizaineri to izmanto dažādiem mērķiem, tostarp arī kā ilustratoru. Tas ir ļoti ērts ātram lapas izkārtojumam darbam ar logo un grafiku. Intuitīvi saprotams interfeiss, ērta piekļuve daudzām funkcijām, plašs zīmēšanas un citu rīku klāsts, uzlabotas iespējas krāsu un teksta kontrolei, kas ļauj veidot jebkuras sarežģītības vektoru attēlus.

Illustrator faktiski ir visiem pazīstamā Adobe Photoshop brālēns. No Photoshop programma atšķiras galvenokārt ar to, ka tā vairāk domāta zīmēšanai, jo attēlus veido vektorgrafikā, nevis rastra grafikā kā Photoshop un bieži vien abas šīs programmas tiek izmantotas, ja tā varētu izteikties, savienojumā. Rastra grafikā attēlu (parasti tā ir fotogrāfija) nevar pārāk palielināt – tas kļūst graudains, jo veidots no pikseļiem. Vektorgrafikā – tātad, arī Illustratorā attēls tiek veidots datorā – līnijās un šadus attēlus bez kvalitātes zudumiem var palielināt bezgalīgi.

Būtībā tā ir ari galvenā atšķirība. Dažādu instrumentu klāsts abām programmām ir stipri līdzīgs, tāpēc, daudzmaz zinot vienu, otru apgūt nebūs lielu problēmu. Globālais tīmeklis ir pilns ar dažnedažādām pamācībā un tutoriāliem visādās valodās – šeit kaut ko nedaudz atlasīju.

adobe-illustrator-ccbalbesofskillsup_logowonnder-how-tosheko-rustockers-rufreelanceinfogra-ruvecartjohn-smith

 

 

 

Primary Sidebar