Audio apstrādes programmas

Dalies ar mīlestību!
Audio apstrādes programmas
Audio apstrādes programmasJebkuram mūziķim savas darbības laikā agrāk vai vēlāk nākas saskarties ar kādu no audio apstrādes  programmām – no ieraksta līdz gatavam rezultātam.

Kādam būs vēlēšanās ierakstīt kaut vai mēģinājumu procesu, lai varētu novērtēt topošo hītu un noslīpēt detaļas, kāds multi instrumentālists vēlēsies viens ierakstīt visus paredzētos instrumentus – variantu bez gala. Un, protams, ir vesela plejāde mūziķu, kuri savu šedervu radīšanā izmanto tikai dažādu programmatūru, virtuālos sintezatorus, aplikācijas u.t.t., pilnībā iztiekot bez “dzelžiem”, iztiekot pat bez MIDI klaviatūras. Nodarboties ar mūziku (profesionālo līmeni neapspriedīšu) ir iespējams pat bez mūzikas teorijas zināšanām. Es gan dodu priekšroku zināt un arī saprast, ko es spēlēju un kas tam “lācītim ir vēderā”.

Profesionālo audio ierakstu, rediģēšanas un apstrādes programmu klāsts ir gana liels. Tiek piedāvātas visdažādākās sarežģītības gan maksas, gan bezmaksas audio apstrādes programmas, gan universālas, gan pielāgotas konkrētam mūzikas žanram. Tāpat ir pieejami dažnedažādi skaņas apstrādes spraudņi (plugins), virtuālie sintezatori (VST), kuri darbojas attiecīgajā audio programmā vai patstāvīgi (stand alone). Atrast sev vispiemērētāko nav nemaz tik viegli.

Neliels ieskats plašajā audio apstrādes programmu klāstā. 

ADOBE AUDITION

Audio apstrādes programmas

Profesionāla programma profesionāļiem, kuri nodarbojas ar audio/video apstrādi. Praktiski neierobežotas iespējas failu rediģēšanā, apstrādē, dažādu specefektu pielietošanā. Faktiski lietotājs iegūst pilnvērtīgu jaudīgu ierakstu studiju – vienkāršu pielietošanā apvienojumā ar pietiekoši profesionāliem instrumentiem.

STEINBERG CUBASE

Steinberg CubaseSteinberg  Cubase  –  daudzfuncionāls  daudzceliņu  audio/MIDI redaktors/sekvenceris,  kas  apvieno  sevī visus  nepieciešamos instrumentus  un  rīkus  profesionāla  līmeņa  mūzikas  radīšanai.

Teicams instruments elektroniskās (un ne tikai) mūzikas radītājiem.

Liels  instrumentu  un  efektu  klāsts,  kuru  Jūs,  protams,  varat papildināt  ar  saviem  iemīļotajiem  VST  u.tml.  rīkiem.  Importējiet  programmā vienkāršu  MIDI  failu  (vai  uzrakstiet)  un,  pievienojot  virtuālos  sintezatorus, pārveidojiet to līdz nepazīšanai. Labas iespējas darbam ar vokālu. Un vēl, un vēl un vēl… Bet, nu ievērtējiet paši.

CAKEWALK SONAR un CAKEWALK by BandLab

Audio apstrādes programmasAudio apstrādes programmasCakewalk Sonar  –    jau  vairākus  desmitus  gadu  pelnīts  līderis  pasaules DAW  produkcijas  tirgū.  Miljoniem  mūziķu  visā  pasaulē,  tajā  skaitā Grammy® un Emmy® balvu ieguvēji, ikdienas to izmanto savā daiļradē.

2018. gada februārī Singapūrā bāzētā kompānija BandLab Technologies no mūzikas instrumentu kompānijas Gibson iegādājās Cakewalk izstrādāto digitālo audio darbstaciju Sonar, to pārdēvējot par Cakewalk by BandLab.

Šo lielisko digitālo audio darba staciju izstrādātāju  komanda  piedāvā  visdažādākās  šī  produkta komplektācijas – Jums atliek tikai izvēlēties!

Šeit tikai neliels ieskats neaptveramajos interneta resursos par un ap Cakewalk Sonar un Cakewalk by BandLab.

MAGIX SOUND FORGE 

Audio apstrādes programmasMagix Sound Forge – jau daudzu gadu garumā Sound Forge ir rekomendējis sevi kā labākais profesionālais audio redaktors. Savā darbā to izmanto ļoti daudzi skaņu meistari – mūziķi, producenti, audio režisori. Sound Forge popularitāte un apstrādes kvalitāte ir to izvirzījusi audio redaktoru līderpozīcijās, tāpēc tam veltīšu vairāk uzmanības.

 

FL Studio 

Audio apstrādes programmasFL Studio – Fruity Loops Studio – beļģu kompānijas Image Line Software izstrādāts produkts – audio redaktors-sekvenceris. Kā jau visi ilgdzīvotāji arī Fruity Lopps kopš pirmā versijas iznākšanas pagājušā gadsimta nogalē ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas un apaudzis ar visvisādām iespējām un instrumentiem, tādejādi pelnīti iegūstot popularitāti daudzu pasaules klases mūziķu vidū (AVICII, Jay Frog – ex Scooter, Bounce un daudzi, daudzi citi).

Piebildīšu gan, ka, manuprāt, FL vairāk ir piemērots elektroniskās mūzikas radīšanai, bet, manuprāt, ir vērts pamēģināt arī citu žanru cienītājiem.

PRESONUS STUDIO ONE

Audio apstrādes programmasPresonus Studio One – vēl viens audio apstrādes programmu gigants. Programma augstā līmenī piedāvā visus nepieciešamos instrumentus profesionālai mūzikas radīšanai – ieraksts, aranžēšana, apstrāde ar audio efektiem u.t.t. Presonus Studio One piemīt arī vairākas īpatnības, kas to atšķir no līdzīgām konkurentu programmām. Pēc daudzu lietotāju/iesācēju domām, programmai ir viens no ērtēkajiem un draudzīgākajiem interfeisiem. Iemēģiniet!

Views: 183

Scroll to top