Multimedia

Dalies ar mīlestību!
MultimediaMultimedia
MULTIMEDIA – audiovizuālas informācijas izgatavošanas, uzglabāšanas un atskaņošanas līdzekļu (aparatūra, programmatūra) kopums. Apmēram tāda varētu būt termina multimedia definīcija.

Kā rāda nosaukums, multimedia ir vairāku mediju formu (grafika, teksts, audio, video u.c.) integrācija. Piemēram, prezentācija, kas ietver audio un video klipus, tiks uzskatīta par multimediju prezentāciju. Programmatūra, kas ietver animācijas, skaņas, video un tekstu apstrādi un savstarpēju integrāciju, sauc par multimediju programmatūru. CD, DVD, HD, Blu Ray bieži tiek uzskatīti par multivides formātiem, jo tie var saglabāt daudz datu un vairums multimedia datņu prasa daudz diska vietas.

Mūsdienās katram mūziķim un ne tikai mūziķim  – es pat teiktu, ikvienam – darba, mācību (bet jāmācās mums ir visu mūžu), izziņas u.tml. procesā vairāk vai mazāk ir jāsastopas ar kādu no multimedia programmām. Vai tā būtu kāda audio apstrāde, vai tikai ieraksts, lai paklausītos sevi. Kaut vai kādu audio datu saglabāšana nepieciešamajā formātā, kādā datu nesējā. Vēl labāk ja var savu gara darbu vizualizēt.
Uzfilmēt, izveidot video klipu, nu kaut vai pašu vienkāršāko slideshow…Variantu nu ļoti daudz! Arī vienkārši, izmantojot dažādo tīmeklī sastopamo informāciju, bieži vien nākas pielietot tādu vai citādu datu apstrādes lietotni.

Tik vien, kā piemeklēt attiecīgo multimedia saimes programmatūru un, protams, kaut necik to apgūt, Kādā līmenī, vairāk vai mazāk profesionāli, no vienkāršākā uz sarežģīto – tas jau pašu ziņā. Ir vesela rinda bezmaksas programmas un vēl jo vairāk maksas programmas. Daudzām no pēdējām ir trial, jeb demo versijas, kas ļauj iepazīties ar izvēlētās programmas iespējām un izvērtēt – derēs vai nederēs konkrētajam Jūsu mērķim. Apgūt konkrēto programmu Jums palīdzēs tas pats tīmeklis – informācijas ir nu ļoti daudz – sākot ar vispārīgiem apskatiem, līdz dažādu formātu detalizētām pamācībām visu līmeņu lietotājiem. Tieši šeit es mēģināšu Jums kaut necik palīdzēt.

Tālāk informācija par audio, video, grafikas un teksta apstrādes programmām, ar kurām pats esmu kaut necik iepazinies, jo piedāvājums katrā segmentā ir milzīgs. Nelielas anotācijas un interneta resursi – pamācības, skolas, lietotāja rokasgrāmatas u.t.t.

Būšu ļoti pateicīgs, ja arī Jūs padalīsieties informācijā un savā pieredzē darbā ar dažādām multimedia programmām.

Visits: 43

Scroll to top