Adobe Audition

SATURS:
Dalies ar mīlestību!
Adobe Audition – jaudīgs audio redaktors profesionāļiem.

Adobe AuditionAdobe AuditionNeskatoties  uz to, ka es Adobe Auditona prezentēju kā instrumentu profesionāļiem, ar to lieliski tiks galā arī iesācēji. Intuitīvi saprotams interfeiss (latviskojot – darbavirsma), ļoti plašs instrumentu klāsts. Nosaukt Audition tikai par redaktoru arī varbūt nebūtu īsti precīzi.

Adobe Audition ļauj strādāt gan ar vienu (edit), gan vairākiem audio failiem (multitrack). Pirmajā gadījumā Adobe Audition ir pilnvērtīga studija faila ierakstīšanai, rediģēšanai un tālākai apstrādei ar lielu darbarīku komplektu. Multitrack režīmā iespējams vienlaicīgi strādāt ar vairākiem failiem, kas atrodas vienā sesijā, bet dažādos celiņos (track).

Pārslēgšanās starp iepriekš aprakstītajiem režīmiem notiek pietiekami ātri un lietotājs nezaudē kontroli pār atsevišķām sesijām un audio failiem. Katrs no redaktoriem ļauj digitalizēt skaņu, kas iegūta (ierakstīta) no ārējiem avotiem, kas saistīti ar datoru, izmantojot mikrofonu vai iebūvēto skaņas karti.

Rediģēšanas (edit) režīmā, lietotājs var vienlaicīgi ierakstīt ne vairāk par diviem audio avotiem. Savukārt Multitrack režīmā iespējams ierakstīt vairākus avotus, kuru skaits ir ierobežots tikai ar audio adaptera īpašībām. Multitrack režīms visbiežāk tiek izmantots profesionāliem mērķiem – ierakstu studijās. Multitrack var lieliski izmantot gadījumā, ja Jums ir nepieciešams rediģēt vienu konkrētu audio failu. Teiksim, izgriezt kādu fragmentu no Jūsu audio materiāla, vai tieši otrādi, kaut ko dublēt. Visu iespējams “piedzīt” līdz tādai precizitātei, ka pat visprofesionālākā auss nesadzirdēs “šuves” vietu. Protams, viss ir atkarīgs no Jūsu apstrādājamā audio faila, jo iespējams ir tikai tas, kas ir iespējams. Bet noteikti ir vērts un pat interesanti paeksperimentēt. 

Adobe Audition “saprot” daudzus failu formātus. Programmā iespējams gan importēt, gan eksportēt (saglabāt) audio failus visdažādākos formātos. Palielināt atbalstīto failu formātu palīdzēs speciāli filtri- Plugins, kas ļauj Jums importēt un eksportēt dažādus Jums nepieciešamos audio formātus. Tādējādi Adobe Audition strādā ar šādiem audio failu formātiem: HE-AAC, AAC, AIFF, AIF, APE, aifc, AU, BWF, CAF, AVR, FLAC, IFF, M4A, HTK, MP2, MAT, OGA, MP3, OGG,PCM, PAF, MPC, PVF, SD2, RAW, SDS, RF64, SND, WVE, VOC, SF, VOX, WAV, W64, WMA, XI.

Adobe Audition veiktspēju krietni palielina iespēja pievienot dažādus ārējos moduļus (VST DX u.t.t.) Programmā ir iespējams importēt video failus, lai rediģētu audio un eksportēt gatavo materiālu vienā no šādiem formātiem: AVI, MOV, DV, MPEG-1/2/4, 3GPP, 3GPP2, R3d, SWF, FLV, WMV. Bez pamata funkcijām Adobe Audition iespējams ierakstīt gatavo materiālu CD (CDview), ieskaņot filmas.

Manā skatījumā ļoti ērts audio redaktors, daudzejādā ziņā pat pārāks par saviem konkurentiem (Magix Sound Forge u.c.).Iespējas ļoti plašas!

Adobe Audition Lessons – Interneta resursi:

 Adobe Audition CCAdobe Audition Adobe Audition TutorialsAdobe Audition CoursesAdobe Audition Top 12 LessonsAdobe Audition CS6 CourseУроки Adobe Audition 3.0Работаю со звуком в Adobe Audition, Cubase, Reaper Adobe Audition CC AUDITION CC TUTORIAL

Adobe Audition video galerija

 

 

 

Views: 53

Scroll to top